Actus Portföy Yönetimi

Bir Global Yatırım Holding kuruluşu olan Actus Portföy Yönetimi A.Ş., Holding’in 1998 yılından bu yana yönetilen yatırım fonları ve ortaklıklarının bir portföy yönetimi şirketi çatısında kurumsallaşması ve yaygınlaşması çalışmalarının bir parçası olarak 2015 yılında satın alınmıştır. Global bünyesinde 20 yılı aşkın süredir devam eden portföy yönetimi, bu konudaki birikimin Actus Portföy’e aktarılması yoluyla yeni bir ivme kazanmıştır.

Actus Portföy’ün yönettiği portföylerin büyüklüğü 2020 Eylül sonu itibarıyla  1,413,090,330 TL olup banka/aracı kurum/sigorta şirketi iştiraki olmayan en büyük 2. yerli sermayeye sahip portföy yönetim şirketidir.

Global Yatırım Holding 1990 yılında Global Menkul Değerler adı altında kurulmuş olup, 1995 yılından bu yana fon/portföy yönetimi alanında kendi markası ile hizmet vermektedir. Global Yatırım, finans alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra, enerji, altyapı ve gayrimenkul alanlarında yatırımlarına devam etmekte olup, dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi unvanını da taşımaktadır.