Ekip

YATIRIM EKİBİ

ENGİN ÖZKAN

İş hayatına 1992 yılında T.C. Ziraat Bankası Para ve Sermaye Piyasaları Dairesinde başlayan Engin Özkan, çeşitli banka ve aracı kurumların hazinelerinde çalıştıktan sonra Oyak Bank’ta Bireysel Bankacılık Yatırım ürünleri bölümünde görev yapmıştır. 2010 yılından itibaren Polsan Portföy’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Engin Özkan, Global Yatırım Holding’le yapılan ortaklık neticesinde değişen ismiyle Actus Portföy Yönetimi A.Ş.’de, Porföy Yönetimi Genel Müdür yardımcılığı görevini yapmaya devam etmektedir. Hacettepe Üniversitesi Mezunu olup, Marmara Üniversitesinde Bankacılık yüksek lisansını tamamlamıştır. Sektör deneyimi 24 yıldır.

ALP VAROLAN

İş hayatına 2000 yılında Tekstil Menkul Değerler Şirketi nde yatırım uzmanı olarak  başlayan Alp Varolan ,2007 yılında Deniz Yatırım ve Deniz Türev şirketlerinde Yatırım Uzmanı ve VOB dealer olarak çalıştıktan sonra 2009-2012 yılları arasında Denizbank Özel Bankacılık Özel İşlemler Bölümü’nde ekip liderliğinde bulunmuştur. 2012 Şubat – 2013 Eylül, Banque International Luxembourg Zurih ‘te Türkiye Masası Yöneticisi olarak çalışmıştır. Sonrasında Denizbank Özel Bankacılık ekip liderliği görevine geri dönmüş ,2015 Haziran Ayı itibariye özel bankacılık müşterilerine hizmet veren Deniz Yatırım / Özel Yatırım Merkezi Müdürü olarak atanmıştır. 2015 Kasım ayı itibariyle ise halen sürdürmekte olduğu Actus Portföy Yönetimi A.Ş de Yatırım Danışmanlığı Direktörü görevine başlamıştır. İstanbul İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Alp Varolan’ın sektör deneyimi 16 senedir.

MURAT SAĞMAN

1992 yılı Galatasaray lisesi mezunu olan Murat Sağman, Sorbonne Üniversitesi’nde Ekonomi ve Finans bölümlerini bitirdikten sonra yine Sorbonne Üniversitesi’nde derece ile sonuçlanan Banka ve Finans üzerine Master eğitimini tamamlamıştır. 1997 yılından bu yana Credit Lyonnais Hazine Bölümü, Paris Borsası, Alfa Menkul Değerler Nasdaq Borsası ve Broadway Trading firmasında çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2002 yılında Paris Refco’da ABD Piyasaları Başkanlığı yaptıktan sonra 2004-2011 yılları arasında Akbank Private Banking Yurdışı Piyasalar ve Hisse Senetleri Piyasaları ve Finansbank Özel Bankacılık bölümlerinde yöneticilik yapmıştır. 2011 ve 2015 arası AZ Notus Portföy Yönetimi Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olan Murat Sağman, profesyonel kariyerinin yanı sıra 2008’den bu yana Galatasaray Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’ne öğretim görevlisi olarak ders vermekte ve çeşitli medya organlarında ekonomi ve piyasalarla ilgili yorumculuk yapmaktadır. 2016 Kasım’dan itibaren Actus Portföy Yönetimi A.Ş.de  Yönetim Kurulu Danışmanı/Yatırım Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

GİZEM ÖZTOK ALTINSAÇ

2001 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümünde yüksek lisansa başlayan Altınsaç, aynı dönemde Bilkent Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olmuştur. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde tamamlayan Altınsaç, iş hayatına 2004 yılında Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’de ekonomist olarak adım atmıştır. 2012-2016 yılları arasında aynı kurumda Başekonomistlik görevini yerine getiren Altınsaç, bu zaman zarfında Türk Telekom gibi büyük halka arzlarda ve kurumsal satış süreçlerinde de yer almıştır. 2011 yılından bu yana Bloomberg HT’de yorumcu olarak her hafta yayın yapan Altınsaç aynı zamanda, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak, finans ve iktisat alanında dersler vermektedir.

YİĞİT ARSLAN

Yüksek lisans eğitimi sırasında ABD’de başladığı finans kariyerinde kurumsal finansman, özel sermaye yatırımları ve fon yönetimi gibi farklı alanlarda tecrübe sahibi olma şansını yakalamıştır. Amerika’da teknoloji ve sağlık sektörlerine yatırım yapan Brook Ventures fonunun yönetiminde görev almıştır. Telekom, enerji ve teknoloji sektörlerinde birçok orta ölçekli şirkete kurumsal finansman danışmanlığı verirken aynı zamanda yatırımcı olmuş ve başarılı çıkışlar gerçekleştirmiştir. Arslan, 2008 yılından bugüne sırasıyla İş Yatırım, Rhea Portföy ve Azimut Portföy’de büyüklükleri 20 ila 200 milyon dolar arasında değişen, Türkiye, Avrupa ve Birleşik Devletler’de kurulmuş yatırım fonları ve serbest fonları başarıyla yönetmiştir. Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Bentley University İşletme ve Finans yüksek lisans derecesi sahibi olan Yiğit Arslan’ın sektör tecrübesi 10 senedir.

ALİ AKÇAY

2014 yılı Notre Dame de Sion Fransız Lisesi mezunu olan Ali Akçay eğitimine Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde devam etmiştir. Üniversite yılları boyunca finans sektörü başta olmak üzere pek çok sektörde staj yapıp iş tecrübesi edinmiştir. 2018 yılından beri eğitimi ile birlikte Global Yatırım Holding’de M&A bölümünde çalışmakta olan Ali Akçay eğitimini tamamladığı Haziran 2019 itibarı ile Actus Portföy Yönetimi A.Ş.’ye Girişim Sermayesi Analisti olarak transfer olmuştur.

SATIŞ ve PAZARLAMA

AYŞE BİLDİRİCİ TOPRAK

İş hayatına 1999 yılında BankEkspres’de Management Traniee olarak başlayan Ayşe Bildirici Toprak, sonrasında Garanti Bankası ve BankEuropa’da bireysel ve özel bankacılık görevlerinde bulunmuştur. 2006 yılından bu yana menkul kıymet ve portföy yönetim şirketlerinde satış ve pazarlama faaliyetleri sürdürmektedir. İstanbul Portföy Yönetiminin kuruluş ve faaliyete başlamasında aktif rol oynamış, 2008-2012 yılları arasında aynı kurumda Pazarlama ve Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Ayşe Bildirici Toprak, halen Actus Portföy’de Satış ve Pazarlama Koordinatörlüğü yapmaktadır. Sektör deneyimi 16 yıldır.

MURAT ÖZVEREN

İş hayatına 1995 yılında Koç Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Uzman Yardımcısı olarak başlayan Murat Özveren, Koçbank A.Ş. Genel Müdürlük ve Şubelerinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2003-2006 yıllarında Ankara Özel Bankacılık Merkezi’nde Merkez Müdürü olarak görev yapmıştır.2007-2011 yıllarında Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi’nde Bölge Müdürü olarak görev yapmıştır.2016 yılı Haziran ayına kadar Global Yatırım Holding ve Azimut Portföy ortaklığı olan Azimut Portföy A.Ş.’de Potföy Satış Müdürü olarak görev yaptıktan sonra ACTUS Portföy Yönetimi A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Koordinatörü olarak göreve başlamıştır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup, sektör deneyimi 21 senedir.

FUNDA DUYGU KUŞÇU

Yatırım danışmanlığı ve sermaye piyasaları konusunda 22 yıllık tecrübeye sahiptir. Kariyerine Yapı Kredi Bankası – Yatırım Bankacılığı bölümünde uzman yardımcısı olarak başlamıştır.
Anadolu Endüstri Holding – Alternatif Yatırım, Akbank Özel Bankacılık, Garanti Emeklilik, Finans Portöy Yönetimi, Global Yatırım Holding, Global Portföy, Azimut Portföy Yönetimi’nde Yatırım Danışmanlığı ve Satış departmanlarında yönetici olarak çalışmıştır. Actus Portföy ekibine Satış ve Pazarlama Koordinatörü olarak katılmıştır.

ZEYNEP ÖZLEM ÖNDER

İş hayatına 1994 yılında Yatırım Bank A.Ş.’de, hisse senedi piyasasında başlayan Zeynep Özlem Önder, 2000 yılı sonrasında, çeşitli bankaların özel bankacılık segmentlerinde çalışmış, 2005-2010 senesinde Finansbank Özel Bankacılık Ankara Merkezi’nde Müdürlük yapmıştır. Sonrasında  Osmanlı Menkul Değerler’de Varlık Yöneticiliği ve  Sanayi Firmasında Hazine Direktörlüğü görevinde bulunmuştur.
ACTUS Portföy Yönetimi A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak göreve başlamıştır. G.Ü.İ.İ.B.F. Uluslararası İlişkiler mezunu olup, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3 ve Türev Araçlar lisanslarına sahiptir. Sektör deneyimi 23 yıldır.

TEFTİŞ ve OPERASYON

SEMRA YÜKSEK

İş hayatına 1996 yılında Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de  başlayarak çeşitli birimlerde görev aldıktan sonra  2005-2011 tarih aralığında Müfettiş olarak çalışmıştır.  2011-2015  tarih aralığında Ceros Menkul Değerler A.Ş. de Müfettiş/Uyum Görevlisi olarak,  2015 yılı şubat ayından itibaren Polsan Portföy Yönetimi A.Ş. de İç Kontrol ve Müfettiş olarak iş hayatına devam etmiştir. Polsan Portföy ’ün SPK’nun III-5.1 sayılı Tebliği’ne uyum amacıyla çalışmalar yürütmüştür.  Global Yatırım Holding’le yapılan ortaklık neticesinde değişen ismiyle Actus Portföy Yönetimi A.Ş.’de İç Kontrol ve Müfettiş olarak  görev almaya devam etmektedir. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunu olup, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3, Türev Araçlar  ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir. Sektör deneyimi 20 yıldır.