Yönetim Kurulu

ADNAN NAS

Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (1972) ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1983) mezunudur.

Kariyerine Maliye Bakanlığı’nda başlamış,  Maliye Başmüfettişliğinde bulunmuş olan Adnan Nas Maliye ve Gümrük Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. PricewaterhouseCoopers’a ortak olarak katılmadan önce ve 1985-1992 yıllarında özel sektörde büyük bir şirketler grubunda (STFA Holding) üst düzey yöneticilik yapmıştır. 1992-2011 yılları arasında PricewaterhouseCoopers Yeminli Mali Müşavirlik firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış; Temmuz 2011’den itibaren Global Yatırım Holding A.Ş. ve Global Menkul Değerler A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Nas, aynı zamanda Türkiye-ABD İş Konseyi üyesi, TÜSİAD International Yürütme Kurulu üyesi, Finansal Yöneticiler Derneği (Finans Klüp) Başkan Yardımcısı olup, iş hayatı ile ilgili pek çok STK’da da aktif üyedir. Bu meyanda Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA Amcham) Başkanlığı, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Vekilliği, TÜSİAD ABD Çalışma Grubu Başkanlığı, Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi İcra Kurulu üyeliği, Galatasaray Spor Klübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreterliği yapmıştır. Nas, Common Purpose (Ortak İdealler) Derneği’nin de Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Yeminli Mali Müşavir ve Avukat olan Nas mali hukuk ve uygulamalar konusunda gerek kamu sektöründe, gerekse özel sektörde geniş deneyim kazanmıştır. Meslek hayatı boyunca çok sayıda seminer ve konferansta konuşmacı olan Nas’ın basılmış pek çok çalışması ve makalesi vardır. Adnan Nas, Dünya Gazetesi’nde haftalık köşe yazıları yazmaktadır. Ayrıca Target Danışmanlık ve MN Tarım firmalarının Yönetim Kurulu Başkanı ve aylık olarak çıkarılan Finans ve Ekonomik Yorumlar dergisinin sahibidir.

FEYZULLAH TAHSİN BENSEL

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden lisans, Florida Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden Yöneylem Araştırması üzerinde yüksek lisans dereceleri alan Tahsin Bensel, 1982-1991 yılları arasında Florida Atlantic Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Öğretim Üyeliği yapmıştır. 1991 yılında Türkiye’ye dönerek, bir aracı kurum tarafından kurulan ilk yatırım ortaklığı olan ‘’Global Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı’nın ve ardından Atlas, Evren ve Avrasya Yatırım Ortaklıkları’nın ve Global Portföy Yönetim Şirketi’nin kuruluşlarında ve çeşitli yönetim kademelerinde bulunmuştur. Halen RA Güneş Enerjisi Üretim Sanayi ve Tic. AŞ. İle Mavibayrak Enerji Üretim AŞ.’de Yönetim Kurulu Üyesi, Global Yatırım Holding A.Ş.’de Direktör olarak görevine devam etmektedir.

HAKAN MURAT AKIN

Yönetim Kurulu Üyesi

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. (1985).Kariyerine  Emlek Bankası Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış ve aynı Bankada Müfettiş,Şube ve Birim Müdürlükleri ile Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.Daha sonra Özel bankalarda Şube müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılıkları yapan Hakan Murat AKIN 2001 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunda Daire Başkanı olarak da çalışmış olup,   birçok şirketin Yönetim Kurulunda görev almıştır.
Global Yatırım Holding bünyesine 2002 yılında katılan AKIN, Grupta  Global Hayat Sigorta A.Ş. Genel  Müdürlüğü, Holding Denetim grup Başkanlığı  görevleri yapmış olup, halen Gruba ait Naturel Gaz A.Ş. şirketinde Chief Risk Officer olarak bulunmaktadır.

ERCAN ERGÜL

Yönetim Kurulu Üyesi

Ercan Ergül, 2014 yılında kadar Türkiye ve Balkanlarda yatırım yapan 320 milyon ABD Doları büyüklüğündeki bir özel sermaye fonunun yöneticisi olan Bedminster Capital Management LLC’nin ortağı ve yöneticisi olarak görev yapmıştır. Öncesinde Global Menkul Değerler’in yatırım bankacılığı faaliyetlerinde yönetici olarak çalışmış olan Ercan Ergül, kariyerine Citibank Türkiye’nin kurumsal bankacılık departmanında başlamıştır. Ercan Ergül lisans derecesini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesinde tamamlamış sonrasında da ABD’de işletme mastırı yapmıştır. Ercan Ergül, gıda sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin icra kurulu, bilişim teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren iki şirketin de yönetim kurulu üyesidir.

BARIŞ HOCAOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Profesyonel iş hayatına 1995 yılında Halk Bankası’nda başlayan Barış Hocaoğlu, sonrasında Osmanlı Bankası’nda çalışmıştır. 2000-2009 yılları arasında Global Menkul Değerler’de çeşitli görevlerde bulunmuş, 2009 yılı itibariyle Global Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. 2012 yılından itibaren şirketin çoğunluk hissesinin devrini takiben, 2015 yılına kadar Azimut- Global ortaklığı olan AZ Global Portföy Genel Müdürlüğü’nü sürdürmüştür. 2015 başı itibariyle şirketin stratejik olarak ortaklıktan ayrılması sonrasında yine Global Yatırım Holding bünyesinde Actus Portföy Yönetimi A.Ş.’yi faaliyete geçiren Barış Hocaoğlu, sözkonusu şirkette Genel Müdürlük görevine devam etmektedir.

A.Ü Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Barış Hocaoğlu, özellikle portföy yönetim stratejileri ve ürün tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır. Sektör deneyimi 20 yıldır.